5 przydatnych zasad doboru naszyjnika do kształtu twarzy jest niezastąpionych zarówno przy zakupie prezentu, jak i przy wyborze naszyjnika dla siebie. Podpowiem Ci jak rozpoznać kształt twarzy i jaki naszyjnik najbardziej ją opromienia.

 

NASZYJNIKI DLA OWALNEJ TWARZY

Owalne twarze mają wysokie czoło i są dłuższe niż szersze. Czoło jest zaokrąglone na linii włosów i ma mniej więcej taką samą szerokość jak kości policzkowe.
Jeśli masz owalną twarz, masz szczęście, ponieważ możesz nosić naszyjnik o dowolnej długości i stylu! Jeśli chcesz zrobić wrażenie, naszyjniki z owalnymi lub w kształcie łezki, które naśladują kształt Twojej twarzy, będą na Tobie pięknie wyglądać. Z drugiej strony geometryczne wisiorki będą stanowić elegancki kontrast.

Gwiazdy o owalnych twarzach: Rihanna, Julia Roberts, Beyonce, Jake Gyllenhaal

NASZYJNIKI DLA OKRĄGŁEJ TWARZY

Okrągłe twarze, są miękkie, zakrzywione i okrągłe. Są szerokie na kościach policzkowych i tylko nieznacznie zwężają się w kierunku linii żuchwy i na czole. Aby uzyskać pochlebne rezultaty, wybierz naszyjnik, który pomoże Ci wydłużyć rysy.
Unikaj krótkich, grubych kołnierzyków, ponieważ poszerzą twarz i szyję. Najbardziej odpowiedni naszyjnik, jaki możesz nosić, to długi wisiorek, który opada poniżej obojczyka, tworząc „V” w kierunku dekoltu. Przeciwieństwa się przyciągają, więc rozważ również kształty geometryczne, które zapewniają kontrast.

Gwiazdy o okrągłych twarzach: Mila Kunis, Selena Gomez, Leonardo DiCaprio

NASZYJNIKI DLA KWADRATOWEJ TWARZY

Kwadratowe twarze charakteryzują się kanciastymi kośćmi policzkowymi i mocną szczęką. Od policzków do czoła nie zwężają się zbytnio. Podbródek może być ostry lub szeroki, ale ogólny kształt twarzy będzie przypominał kwadrat lub prostokąt.
Jeśli masz kwadratowy kształt twarzy, wybierz naszyjnik, który pomoże Ci złagodzić wygląd. Unikaj ostrych, geometrycznych wzorów i zamiast tego wybieraj krzywe lub koła, aby zmiękczyć twarz. Długie, pionowe naszyjniki z przyciągającymi wzrok elementami ogniskowymi, takimi jak frędzle, to dobra opcja dla Ciebie.

Gwiazdy o kwadratowych twarzach: Demi Moore, Angelina Jolie, Brad Pitt

NASZYJNIKI DLA TWARZY W KSZTAŁCIE SERCA

Twarze w kształcie serca mają spiczasty podbródek i czoło szersze niż kości policzkowe. Twoje rysy mogą być miękkie lub kanciaste, ale ogólny kształt twarzy przypomina odwrócony trójkąt.
Unikaj długich, głębokich naszyjników, które tworzą literę „V”, ponieważ będą podkreślać tylko ostry czubek brody. Zamiast tego wybierz krótkie naszyjniki z krzywymi lub okrągłymi perełkami, aby uzyskać pełnię wokół szyi i zrównoważyć szerokość czoła. Poziome motywy i warstwowe naszyjniki to również fantastyczny wybór dla twarzy w kształcie serca.

Gwiazdy o twarzach w kształcie serca: Reese Witherspoon, Scarlett Johansson, Justin Timberlake