Mieszanie metali nie jest już faux pas, ale niektóre lepiej niż inne wydobywają z oczu, włosów i skóry to, co najlepsze.
A to bezcenne porady, zwłaszcza przy zakupach online.

Przykładowo różowe złoto przykuwa uwagę, ale czy naprawdę Ci pasuje i działa na Twoją korzyść? Może lepiej wybrać naszyjnik, w innym kolorze? Może srebro lub żółte złoto? 
Gra różnych metali i klejnotów ze skórą, kolorem włosów i oczu może doświetlić naturalne odcienie skóry, wydobyć plamki koloru w oczach i uzupełnić kolor włosów.

NA POCZĄTEK OKREŚL TON SWOJEJ SKÓRY
Nie ma sztywnej i szybkiej zasady określającej, jaki masz odcień skóry, ale są pewne wskazówki, które pomogą Ci to rozgryźć: 

MASZ CIEPŁY ODCIEŃ SKÓRY JEŚLI
Masz zielone żyły na nadgarstku.
Twoja skóra łatwo się opala i rzadko zaczerwienia. Masz brązowe, zielone lub orzechowe oczy i brązowe, rude lub czarne włosy.

MASZ ZIMNY ODCIEŃ SKÓRY JEŚLI
Masz niebieskie żyły na nadgarstku. Z trudem się opalasz, a Twoja skóra łatwo się zaczerwienia. Masz niebieskie lub zielone oczy i blond, brązowe lub czarne włosy.

MOJA SKÓRA MA CIEPŁĄ CZY CHŁODNĄ TONACJĘ?
Ciepłe odcienie mają tendencję do przechodzenia w odcienie brzoskwiniowe, żółte lub złote; chłodne odcienie oznaczają, że Twoja skóra ma odcienie różu, czerwieni lub niebieskiego; podczas gdy neutralna jest mieszanką tych kolorów.

PRZYJRZYJ SIĘ SWOJEMU PÓŁTONOWI
Oto pięć sposobów, które pomogą Ci go zdefiniować.
A i jedna rzecz do zapamiętania: jeśli nie możesz zdecydować się między dwoma  opcjami, najprawdopodobniej jesteś gdzieś pomiędzy i masz neutralny ton.


KOLOR TWOICH ŻYŁ
Najlepszym sposobem określenia swojego odcienia jest przyjrzenie się żyłom w nadgarstku w naturalnym świetle. Jeśli wyglądają na lekko zielone, masz ciepłe półtony.
Jeśli twoje żyły mają bardziej niebieski odcień lub nawet odrobinę fioletu, twoje półtony są zimne.
Jeśli widzisz mieszankę obu kolorów, możesz mieć neutralne półtony.

WŁAŚCIWY RODZAJ BIŻUTERII
Kolor biżuterii to kolejny łatwy sposób na rozróżnienie odcieni. Po prostu załóż jakąś złotą i srebrną biżuterię i zdecyduj, w której będziesz wyglądać lepiej. Jeśli skłaniasz się ku złocie, masz ciepły ton, podczas gdy srebro oznacza chłodną tonację.

JAKI JEST KOLOR TWOICH UBRAŃ
Weź białą koszulkę lub nawet kawałek białego papieru. W jasnym, naturalnym świetle trzymaj przedmiot blisko twarzy. Spójrz w lustro. Jeśli Twoja skóra wygląda na różową lub pudrową, masz chłodną tonację. Jeśli twoja twarz wygląda na bardziej żółtą, Twój ton jest ciepły.
Jeśli czujesz, że wyglądasz lepiej w kremowych odcieniach, a nie w surowej bieli, to kolejny charakterystyczny znak, że możesz mieć ciepły ton. Jeśli możesz nosić oba kolory bez poczucia, że ​​nie wyglądasz jak milion dolarów, możesz mieć neutralny odcień.

JAK TWOJA SKÓRA REAGUJE NA SŁOŃCE
Jak reaguje Twoja skóra, gdy spędzasz dużo czasu na słońcu? Jeśli łatwo się opalasz, masz ciepły ton, podczas gdy te osoby, które łatwo się zaczerwieniają lub różowieją, są chłodne.

KOLOR TWOICH OCZU I WŁOSÓW
Chociaż ta kwestia jest najmniej prosta ze wszystkich, kolor oczu i włosów może ogólnie wskazywać na Twój ton. Osoby o niebieskich, szarych lub zielonych oczach i blond, brązowych lub czarnych włosach z platynowymi tonami prawdopodobnie będą miały chłodne odcienie. Jeśli masz brązowe, bursztynowe lub orzechowe oczy z czerwonymi, czarnymi lub truskawkowymi blond włosami, prawdopodobnie masz ciepły ton.


ZŁOTO CZY SREBRO WYGLĄDA NA TOBIE LEPIEJ?
Żółte złoto jest szczególnie atrakcyjne na cieplejszych odcieniach skóry i dobrze komponuje się z klejnotami i kamieniami w kolorze brązowym, zielonym, pomarańczowym, żółtym i turkusowym.
Srebro i białe złoto świetnie wyglądają z chłodniejszymi odcieniami skóry i dobrze komponują się z żywymi kamieniami w kolorze fioletowym, różowym, głębokiej czerwieni i błękitu.
Dwukolorowa biżuteria powraca do świata mody, to świetna wiadomość, jeśli kochasz ten styl. Jeśli uwielbiasz oba metale i nie możesz znieść ograniczenia tylko do jednego, przełam te stare zwyczaje i noś razem srebrną i złotą biżuterię.
 
A CO Z RÓŻOWYM ZŁOTEM?
Różowe złoto to nowy hype, ponieważ jest tak wszechstronny, że stało się najbardziej popularnym wyborem. Jego delikatny różowy odcień pasuje zarówno do chłodnych, jak i ciepłych odcieni skóry. Przy czym korzystnej prezentuje się w towarzystwie cieplejszej karnacji. Jeśli jesteś fanem vintage, to jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Jest doskonałe do kobiecej biżuterii, ciut mniej do typowo męskich stylizacji, ale kto zabroni przełamywać schematy.