Czy zastanawiałeś się kiedyś, co mówi o Tobie Twoja biżuteria?
Chociaż osobowość jest bardzo złożoną kwestią, biżuteria jest narzędziem, za pomocą którego możesz powiedzieć innym, kim jesteś. Jeśli zastanowisz się przez chwilę, co biżuteria mówi o ludziach, których znasz, a także o tych, których spotykasz po raz pierwszy lub mijasz na ulicy, możesz zacząć rozumieć, co mówi o Tobie. Przyjrzyjmy się typom osobowości związanym z biżuterią.

Wyraźna biżuteria kostiumowa
Jeśli lubisz nosić duże kolczyki w kształcie koła, naszyjniki z wyrazistym motywem lub ekstrawaganckie pierścionki koktajlowe z kolorowymi klejnotami, jest całkiem prawdopodobne, że jesteś duszą imprezy. Twoja osobowość najprawdopodobniej będzie wesoła i prawdopodobnie będziesz żywiołowy i towarzyski. Ludzie cię lubią, bo świetnie się bawisz.

Biżuteria dopasowana kolorystycznie
Trend z biżuterią dopasowaną kolorystycznie nie jest niczym nowym. Jeśli chodzi o osobowość, biżuteria, która występuje w dopasowanych zestawach, zazwyczaj przemawia do osób dobrze zorganizowanych i bardzo odpowiedzialnych. Nic dziwnego, że wielu profesjonalistów wybiera biżuterię dopasowaną kolorystycznie. Złote bransoletki i naszyjniki z pasującymi kolczykami lub komplet biżuterii z pereł mówią innym, że bardzo zależy Ci na ich opiniach. Ludzie mogą poprosić Cię o radę,  dlatego, że wyglądasz profesjonalnie.

Biżuteria z recyklingu, biżuteria wykonana z naturalnych elementów
Być może skłaniasz się ku kolczykom wykonanym ze szkła morskiego, naszyjnikom z drewna wyrzuconego z morza i muszelek lub starych turkusowych bransoletek z lat 70. Może lubisz bransoletki typu bangle wykonane z wyjątkowych elementów. Jeśli nie cenisz niczego więcej niż ręcznie robioną biżuterię, która przypomina Ci o otaczającym Cię świecie, to jest całkiem prawdopodobne, że jesteś miłośnikiem przyrody. Twoja odzież i biżuteria mogą mieć jasne kolory, ale z pewnością doceniasz odcienie ziemi, takie jak błękit oceanu i zieleń lasu.

Biżuteria antyczna
Jeśli cenisz biżuterię antyczną, może to oznaczać, że czujesz nostalgię lub wyznaczasz trendy. W każdym razie lubisz biżuterię, która się wyróżnia i uwielbiasz fakt, że Twoja biżuteria ma historię. Możesz nie przejmować się markami; w rzeczywistości możesz preferować unikalne przedmioty vintage, które są jedyne w swoim rodzaju. Jeśli lubisz biżuterię antyczną, prawdopodobnie jesteś ciekawą osobą i wyjątkowym rozmówcą.

Elegancka, klasyczna biżuteria
Prawie każdy lubi wygląd klasycznej elegancji; pomyśl o diamentowych wkrętach, delikatnych bransoletkach i zaręczynowym pierścionku z diamentem. Jeśli wolisz proste, eleganckie elementy, które pasują do wszystkiego, prawdopodobnie masz tradycyjne wartości. Ludzie uważają, że Twój klasyczny gust w odzieży, wyposażeniu i biżuterii jest imponujący i doceniają Twoją ciekawą, ale dyskretną osobowość. Twoja prosta, elegancka biżuteria sprawi, że będziesz wyglądać idealnie bez względu na sytuację.

Luksusowa, markowa biżuteria
Jeśli kochasz markową biżuterię luksusowych producentów, prawdopodobnie jesteś osobą, która przywiązuje dużą wagę do szczegółów we wszystkich aspektach życia. Nigdy nie zadowalasz się drugim miejscem i ciężko pracujesz, aby osiągnąć swoje cele. Nagradzasz się za swoje wysiłki, a ludzie podziwiają twoją wysoką samoocenę, a także uznanie dla wspaniałych rzeczy w życiu. Uwielbiasz składać oświadczenia i prawdopodobnie jesteś doskonałym gospodarzem lub gospodynią.

Minimalistyczna
Eleganckie, nowoczesne elementy przyciągają wzrok i uwielbiasz fakt, że prosta biżuteria jest jednocześnie stylowa i wszechstronna. Możesz lubić mieszane metale i odrobinę blasku, ale wiele błyskotek naprawdę nie pasuje do Twojego gustu. Doceniasz wygląd polerowanego metalu i pociągają Cię ciekawe sylwetki. Jeśli jesteś minimalistą, jeśli chodzi o biżuterię, prawdopodobnie doceniasz wszystkie najlepsze rzeczy w życiu, a także masz poczucie równowagi. Twoja osobowość jest przemyślana, a Twoje nawyki uporządkowane. Pomimo skromnej garderoby emanujesz światowym urokiem.

Prosta i uniwersalna
Uwielbiasz cienkie bransoletki typu bangle, proste kolczyki, które pasują do wszystkiego i naszyjniki łańcuszkowe, być może z wisiorkiem lub kamieniem szlachetnym? Jeśli tak, prawdopodobnie cenisz sobie zrelaksowany styl życia z mnóstwem wycieczek na plażę i spędzaniem czasu z tymi, których najbardziej kochasz. Ten rodzaj biżuterii wskazuje, że jesteś przystępny i nie traktujesz życia zbyt poważnie. Wiesz, co jest modne i lubisz ładnie wyglądać, ale trzymanie się trendów nie jest Twoim priorytetem.


Teraz wiesz więcej o tym, co mówią o Tobie Twoje kolczyki, jak ludzie postrzegają Twój wybór naszyjnika i jaką wiadomość może przesyłać Twój ulubiony pierścionek! Możesz zgrabnie pasować do jednej kategorii lub cieszyć się kilkoma - jeśli chodzi o biżuterię, każdy jest tak wyjątkowy, jak wybrane przez siebie elementy.

Photo by Martin de Arriba on Unsplash